Angular drain 90° - length 500 mm made of PO - for pipes 63 mm
Manufactured of Polyolefine white, they are made to guarantee a perfect compatibility to any sort of PO waterproofing membrane.
| Type | PO |
|---|---|
| For pipes | 63 mm |
| A | 340 mm |
| C | 63 mm |
| E | 150 mm |
| H | 133 mm |
| L | 500 mm |
| Código | Type | Pcs (Box) | Pcs (Pallet) | |
|---|---|---|---|---|
| A047510063 | Angular drain PO NEW | 8 | 80 |
Especificaciones
| MATERIAL | Polyolefin |
| APPLICATIONS | Hot air application |
| COMPATIBILITY | TPO synthetic membranes |




